White River Manor is open tijdens lockdown in Zuid-Afrika

White River Manor is een geregistreerde essentiële dienstverlener en biedt temidden van de COVID-19-pandemie nog steeds een therapeutisch programma van wereldklasse. We hebben alle voorzorgsmaatregelen genomen om de integriteit van onze omgeving te behouden en klanten zowel voor als bij aankomst te screenen. Ook onze medewerkers worden regelmatig getest en gescreend om de veiligheid van onze klanten te waarborgen.

  De drie belangrijkste verschillen tussen stress en depressie

  Het maakt niet uit wie u bent of waar u woont, het is moeilijk om mensen niet te horen praten over hoe gestrest of depressief ze zich voelen. Maar worden deze termen in de juiste context gebruikt?

  Romcom films zijn een uitstekend voorbeeld van hoe vaak deze termen worden gebruikt en niet altijd op de juiste manier! Zo staan romantische komedies of chick flick films vaak vol met misleidende dialogen.

  De hoofdpersonen, die meestal een bevoorrechte achtergrond hebben, zeggen dingen als “Ik ben zo gestrest of depressief“, wat vaak code is voor “Ik verveel me” of “Ik heb te veel geld om te weten wat ik ermee moet doen“. Natuurlijk worden deze termen meestal niet terloops gebruikt

  We zitten in een maatschappij die termen als “stress” en “depressie” vaak gebruikt. Hierdoor kan het een uitdaging zijn om te bepalen wanneer iemand professionele hulp nodig heeft voor zijn of haar symptomen. Er is ook een dunne lijn tussen stress en depressie, waardoor het moeilijk is voor mensen om te weten met welke aandoening ze te maken hebben. Hoewel ze een aantal dingen gemeen hebben, presenteren ze zich ook op duidelijk verschillende manieren wat betreft symptomen en oorsprong.

  Dit artikel onderzoekt de drie belangrijkste verschillen tussen stress en depressie. We kijken ook naar de verschillende behandelingen die u kunnen helpen bij het begrijpen en beheersen van uw toestand.

  Als u zich zorgen maakt over uw geestelijke gezondheid of die van een dierbare, en symptomen van stress of depressie ervaart, kunt u bij ons terecht. Ons vriendelijke team bij White River Manor staat klaar om te helpen en kan u begeleiden bij het vinden van het juiste behandeltraject.

  Behandeling van stress en depressie in Zuid-Afrika: Maak kennis met ons team

  Ons klinische team in Zuid-Afrika behandelt en diagnosticeert verschillende geestelijke gezondheidsproblemen, waaronder stress en depressie. We bieden persoonlijke behandelprogramma’s voor stress en depressie in ons prachtige Zuid-Afrikaanse behandelcentrum. Wij streven ernaar u de hoogst mogelijke zorg, waardigheid en respect te bieden terwijl u het pad naar langdurig herstel bewandelt.

  Met tientallen jaren kennis en ervaring heeft ons team van wereldklasse in White River Manor uitgebreide expertise opgebouwd op het gebied van welzijn, verslaving en herstel. U heeft dus het gevoel dat u in veilige handen bent vanaf het moment dat u door onze deuren stapt.

  We gebruiken verschillende therapeutische modaliteiten en benaderingen om ervoor te zorgen dat uw behandelplan het best mogelijke resultaat oplevert. Onze aanpak richt zich op het geheel van de persoon in plaats van op afzonderlijke behandelmethode, die vaak niet op de lange termijn werken. We geloven in een geïntegreerde benadering van herstel, waarbij verschillende aspecten van het leven worden aangepakt. Dit zorgt voor een effectievere en duurzamere weg naar herstel.

  Welke therapeutische diensten bieden wij aan?

  Onze therapeutische diensten omvatten het volgende:

  Als u meer wilt weten over onze stress en depressie behandelingsprogramma’s, neem dan vandaag nog contact op met het team van White River Manor. Wij willen u graag helpen. We zijn er altijd om een luisterend oor te bieden en vragen te beantwoorden – u bent niet alleen in uw strijd.

  Nu u wat meer weet over ons en hoe we u kunnen helpen, gaan we de drie belangrijkste verschillen tussen stress en depressie bekijken.

  Maar laten we eerst eens kijken hoe stress en depressie eruit kunnen zien en hoe de twee aandoeningen zich kunnen presenteren.

  Stress

  Stress maakt integraal deel uit van ons dagelijks leven. Zonder gezonde hoeveelheden stress zouden we waarschijnlijk niet zo goed presteren op het werk of op andere gebieden. In een gezonde context kan stress gezien worden als een motivator die ons aanmoedigt om de beste versie van onszelf te worden.

  Het sleutelwoord in de bovenstaande zin is echter “gezond”. Wanneer stress zich uitstrekt tot op lange termijn, kan het chronisch worden. Dit kan verschillende complicaties met zich meebrengen, zoals slaapproblemen, stemmingswisselingen en een laag zelfbeeld.

  Onderzoekers definiëren stress als “het gevoel dat je onder te grote mentale of emotionele druk staat. Het is vaak veroorzaakt door iets in uw leven dat overweldigend aanvoelt of te veel voor u is om te beheersen”.

  U kunt bijvoorbeeld te maken hebben met een overweldigende werkdruk, een chronische ziekte van een dierbare of een rommelige scheiding. Het voelt allemaal te veel en u ervaart vaak constante stress.

  Depressie

  stress en depressie behandelen

  In tegenstelling tot stress is er voor depressie vaak geen aanleiding nodig

  Soms kan iemand depressief worden door een uitdagende gebeurtenis in zijn leven, zoals het verlies van een dierbare. Anderen kunnen echter depressief worden zonder een duidelijke oorzaak of reden.

  Depressie is een ernstige psychische aandoening waarbij u zich gedurende enkele weken en in sommige gevallen zelfs maanden of jaren, down, neerslachtig of depressief voelt.

  Een van de belangrijkste symptomen van depressie zijn negatieve denkpatronen. Als deze onbehandeld blijven, kunnen ze leiden tot destructieve gedachten en gedragingen. Dit omvat mogelijk drugsverslaving, alcoholverslaving en andere ongezonde manieren van omgaan met problemen

  Wat zijn de drie belangrijkste verschillen tussen stress en depressie?

  Zoals u zich kunt voorstellen, zijn er veel verschillen tussen stress en depressie

  Stress verdwijnt meestal wanneer de gebeurtenissen in het leven veranderen. In tegenstelling tot stress kan depressie lang aanhouden, vaak jarenlang.

  Stress is een onvermijdelijk onderdeel van het leven – het is ook een symptoom van het leven. Hoewel het niet altijd prettig aanvoelt, of u het misschien niet met open armen wilt verwelkomen.

  Aan de andere kant is depressie een iets hardnekkiger beest. Meestal gaat het niet weg als levensgebeurtenissen veranderen of stress afneemt. Het blijft vaak hangen als een pestkop op een speelplaats. Hierdoor moet iemand behandeling zoeken voor zijn symptomen.

  Typische symptomen van depressie kunnen zijn:

  • Down, overstuur of huilerig voelen
  • Leeg en gevoelloos voelen
  • Schuldgevoel, waardeloosheid of een slecht gevoel over uzelf of alsof u uzelf of uw gezin in de steek heeft gelaten.
  • Hopeloosheid en machteloosheid
  • Vaak moe voelen
  • Voelen alsof niets echt is
  • Geïsoleerd of teruggetrokken voelen van anderen
  • Rusteloosheid, prikkelbaarheid of opwinding
  symptomen van een depressie There are people in the background.

  Hoewel symptomen van stress en depressie op elkaar kunnen lijken, is stress meestal een tijdelijke bezoeker en kan het er als volgt uitzien:

  • Overweldigd of overbelast voelen
  • Het gevoel dat u uw gevoel voor humor kwijt bent
  • Een gevoel van angst ervaren over uw werk of andere gebieden van uw leven die u mogelijk stress bezorgen
  • Vaak gespannen of bezorgd voelen
  • Een onvermogen om te ontspannen of te genieten
  • Nerveus, angstig of bang zijn
  • Geïrriteerd, boos of op het randje voelen

  Stress, met name ernstige stress, verdient serieuze aandacht, aangezien het chronisch kan worden en diverse complicaties voor de geestelijke gezondheid kan veroorzaken. Deze complicaties kunnen onder meer zelfmoordgedachten en -gevoelens omvatten.

  Hoewel stress en depressie ernstige aandoeningen zijn, is stress gerelateerd aan actuele gebeurtenissen in het heden.

  Zodra deze gebeurtenissen zijn opgelost of de druk afneemt, nemen iemands symptomen vaak af zonder dat interventie of behandeling nodig is.

  Daarentegen is depressie gekoppeld aan onopgeloste gebeurtenissen of traumatische ervaringen uit het verleden. Als gevolg moet iemand vaak een behandeling zoeken om zijn depressieve symptomen te verlichten, vroegere trauma’s te onderzoeken en zijn aandoening te beheersen.

  Als u denkt aan de instructies op een jampot die ons vertelt om “de knop in te drukken om te openen”. “Indrukken” betekent “naar beneden duwen”, een analogie die goed van pas komt als u bedenkt hoe depressie zich manifesteert. Namelijk door onze gevoelens naar beneden te duwen.

  Het verschil hier is dat er geen pop-up pot is met heerlijke jam om aan het eind van te genieten. Er zijn alleen onderdrukte emoties die vechten om gehoord en erkend te worden. Die zich vervolgens presenteren in de vorm van onaangename symptomen.

  2. Stress heeft minder sociaal stigma (en kan zelfs aangemoedigd worden), terwijl depressie nog steeds veel sociaal stigma met zich meebrengt.

  Een ander cruciaal verschil tussen stress en depressie is het sociale stigma en de perceptie die met elk van deze aandoeningen gepaard gaan.

  Met andere woorden, in onze fast-food, fast-dating, fast-everything cultuur wordt stress sociaal geaccepteerd en soms zelfs aangemoedigd.

  De badge “burnout” wordt, vooral onder leidinggevenden op hoog niveau, vaak gedragen met uitgeputte en vermoeide trots. Het is de prijs die we betalen voor succes.

  In de bedrijfswereld wordt burn-out vaak gecompenseerd. De werknemers voelen zich waarschijnlijk veel minder veroordeeld door hun collega’s als ze hard hebben gewerkt om een gevaarlijk niveau van mentaal onwelzijn te bereiken. In tegenstelling tot andere werknemer die een depressie ontwikkelen vanwege een trauma uit het verleden.

  Depressie wordt vaak gezien als een zwakte. Een gesprek dat moet worden vermeden en inderdaad niet als een badge die mensen snel op hun Armani-shirt spelden. Praten over depressie gebeurt op fluistertoon, net als verdriet – het wordt netjes weggestopt.

  3. Minimale stress is beheersbaar, terwijl depressie beperkingen kan veroorzaken.

  Werkt werken op afstand burn-out in de hand?

  Zoals eerder genoemd, een gezonde dosis stress kan een uitstekende motivatie zijn om beter te presteren.

  Het kan ons energie geven en onze prestaties op een niveau brengen waarop een lichaam zonder stress het waarschijnlijk niet zo goed zou doen.

  Lichte stress is over het algemeen beheersbaar voor de meeste mensen. Depressie daarentegen kan slopend zijn en kan leiden tot ernstige disfunctie en beperkingen in verschillende aspecten van het leven.

  Depressieve mensen hebben bijvoorbeeld vaak last van ernstige vermoeidheid en uitputting. Het kan hierdoor moeilijker zijn om ’s ochtends uit bed te komen.

  Voor iemand die aan een depressie lijdt, kunnen alledaagse taken zoals tandenpoetsen, douchen en ontbijt maken aanvoelen als een lawine. Aan de andere kant vindt iemand die door een stressvolle periode gaat, deze taken misschien niet zo uitdagend.

  Waarom is dit?

  Depressie tast onze neurotransmitters aan, die dienen als boodschappers die berichten van onze hersenen naar ons lichaam sturen.

  Deze boodschappers kunnen defect raken als we ons depressief voelen. Met als gevolg dat we ons vaak uitgeput voelen.

  De overeenkomsten tussen stress en depressie

  Hoewel er een aantal duidelijk verschillende symptomen zijn, vertonen stress en depressie ook een aantal overeenkomsten.

  Hieronder staan enkele overeenkomsten tussen depressie en stress die u moet weten:

  • Depressie en stress kunnen uw slaap en eetgewoonten beïnvloeden. U kunt bijvoorbeeld minder eten of slapen, maar u kunt ook van beide te veel doen.
  • Beide aandoeningen kunnen irritatie en onrust veroorzaken.
  • Beide kunnen overweldigend aanvoelen en invloed hebben op uw concentratieniveau en focus.
  • Het kan uw relaties en gevoel van eigenwaarde en zelfvertrouwen beïnvloeden.

  Behandelingsopties

  Stress en depressie vertonen niet alleen vergelijkbare symptomen en kenmerken, maar ze kunnen ook positief reageren op enkele van dezelfde behandelmethoden.

  Laten we een aantal van deze behandelingen nader bekijken.

  Mindfulness therapie

  Mensen met stress of depressie reageren goed op mindfulness therapie. Deze therapie richten zich op het huidige moment en andere technieken, zoals diepe ademhaling en meditatie.

  Praat therapie

  groepstherapie bij white river manor

  Gesprekstherapieën zoals cognitieve gedragstherapie (CGT) kunnen vooral nuttig zijn voor mensen die lijden aan chronische stress of depressie.

  Gedragstherapieën, zoals CGT, richten zich op het veranderen van onaangepaste gedachten en gedragspatronen. Het wordt vervangen door gezondere, alternatieve manieren van denken en gedragen.

  Traumaspecifieke therapie

  Traumaspecifieke therapie kan nuttig zijn voor iedereen met stress en depressie, maar het is vooral nuttig voor mensen met depressieve symptomen.

  Deze behandeling kan helpen bij het aanpakken van onderdrukte herinneringen of trauma’s uit het verleden.

  Onderzoeken tonen aan dat een combinatie van praattherapie, traumabehandeling en holistische benaderingen de beste resultaten opleveren voor mensen die lijden aan chronische stress, depressie en andere geestelijke gezondheidsproblemen.

  Alternatieve therapieën

  Onderzoek wijst ook uit dat specifieke veranderingen in levensstijl, zeer gunstig kunnen zijn voor mensen met stress en depressie.

  Extra tips voor het omgaan met stress en depressie buiten formele behandelingen om zijn onder andere:

  • Aromatherapie
  • Acupunctuur
  • Hypnotherapie
  • Tai chi
  • Yoga
  • Ademhalingswerk

  Nog één ding dat we u willen meegeven

  Stress en depressie kunnen samen voorkomen.

  Iemand kan tegelijkertijd depressief en gestrest zijn. Het is bijna onmogelijk om te zeggen welke aandoening eerst kwam, net als de kip en het ei discussie.

  Gelukkig zijn stress en depressie behandelbare aandoeningen. De sleutel tot effectief, langdurig herstel is om hulp te zoeken zodra u merkt dat uw symptomen beginnen.

  White River Manor biedt uitgebreide, persoonlijke behandelingsprogramma’s voor depressie en stress aan in Zuid-Afrika en omgeving.

  We kunnen u helpen proactieve stappen te nemen om uw aandoening te begrijpen en te beheersen. Of het nu gaat om chronische stress, depressie of beide, wij kunnen u ondersteunen bij het ontwikkelen van gezonde copingvaardigheden. Uw aandoening mag uw leven niet beperken of tegenhouden.

  Dit en nog veel meer is mogelijk in onze luxueuze behandelingsfaciliteit.

  Ons vriendelijke team staat klaar om u hartelijk te verwelkomen op uw reis naar blijvend welzijn en herstel. Wij zullen u begeleiden bij het creëren van een leven dat u aanvankelijk misschien alleen maar had kunnen voorstellen.

  Neem vandaag nog contact op met ons team voor meer nuttige informatie en ondersteuning over onze behandelprogramma’s.

  Extra middelen